Konteyner Tip Soğuk Hava Deposu Nedir?

Taşımacılık sektöründe en sık kullanılan soğuk hava depoları, taşınabilir olmasından dolayı taşıma sırasında bozulabilecek ürünlerin soğuk zincirini korumasında en önemli unsurdur.


Sabit bir yerde kalma zorunluluğu olmadığı için gittiği her yerde görevini sonuna kadar yerine getirebilmektedir. Belli koşullara sahip olan ürünlerin yani gıdaların veya farklı ürün gruplarının muhafaza edilmesi için tercih edilmektedir. Bu sayede bozulma olasılığını en aza indirmiş olur. Hem ülkemizde hem de yurtdışında imalatı yapılan Konteyner Tip Soğuk Hava Deposu uzun yıllar boyunca kullanılabilmektedir.

Soğuk hava depoları en iyi saklama koşullarına sahiptir. Hava depoları hakkında daha detaylı bilgi almak için Soğuk Hava Deposu Nedir, Neden Kullanılır? Isimli yazımızı okuyabilirisiniz.

Konteyner tip soğuk hava depoları, başka bir yere çok kolaylıkla ulaşım sağlar. Yer değişikliği gibi konularda büyük kolaylık oluşturur. Daha çok askeri kamplar, inşaat kapları ve Sahra mutfaklarında tercih edilmektedir. Bu alanlarda hava kirliliği ve sıcaklık değerleri yüksek seviyede olduğundan soğutma gruplarının dış üniteleri bu tür ortam ve iklim şartlarına uygun /Tropikal Tip olarak üretilmektedir. Böylelikle daha verimli bir soğutma çevrimi sağlanmaktadır.


Konteyner tip soğuk depolar +15 C/– 50 aralığında standart olarak üretilir, ayrıca bir konteyner içinde birden fazla soğuk hava deposu imalatı da yapılabilmektedir.

Konteyner Tip Soğuk Hava Panel Özellikleri Nelerdir?


- Tüm kapılar dışarıdan kilitlenebilir yapıdadır. Menteşeler yükselen tiptedir.

- Kapı kilitli olsa dahil içeriden açılabilen fosforlu antipanik kolu mevcuttur.

- Kapı kenarlarında, alüminyum profiller ve bu profillere geçmeli silikon esaslı bombeli lastikler kullanılmaktadır.

- Odanın aydınlatılması için aydınlatma tesisatı ve soğuğa dayanıklı, özel armatür standart olarak kullanılmaktadır.

- Kapılara, yüksek kaliteli, kullanışlı ve estetik bir yapıya sahiptir.

Uzman ekibimiz tarafından projelendirilip verimliliği ve çevresel faktörleri ön planda tutarak doğru tip portatif soğutmalı konteynerlar tasarlıyor ve üretiyoruz.

Konteyner tipi soğuk odalar, taze meyveler, etler, balıklar, aşılar vb. hassas kimyasallar gibi geniş ürün yelpazesini korumak için birçok endüstrinin talepleri doğrultusunda uygun soğutma üniteleri, kenetleme panelleri ve uygun kapılar kurarak ihtiyaçları doğrultusunda hizmet vermekteyiz. Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.