Atlas Soğutma

Azerbaycan'da Bir Projeyi Daha Hayata Geçirdik

Atlas Soğutma tarafından Başkent Bakü’ye yaklaşık 20 km mesafede bulunan Lökbatan bölgesinde, toplamda 170 ton kapasiteli muz sarartma ve olgunlaştırma tesisi inşa edilerek devreye alındı.

Atlas Soğutma muz sarartma sistemi, üretim sürecinde işlevselliği en üst düzeye taşır. Yüksek kalitede olgunlaştırma, düşük işletme maliyeti, olgunlaştırma sürecinde minimum nem - sıvı kaybının yanı sıra, kolay ve şeffaf yönetim sağlayarak kolay ve pratik bakım imkanı sağlar. Böylelikle üretim sürecinde işlevselliğini en üst düzeye taşır.

Atlas Soğutma muz sarartma odaları, muz kolileri arasında hassas hava sirkülasyonu ile olgunlaştırmada en iyi verimi almanızı sağlar. Paletlerin yerleşimi için özel tasarım ve otomasyon ile meyvelerin ve hava sıcaklığının komplike ölçümleri, pazar gereksinimlerine bağlı olarak olgunlaşma sürecinin süresinin ayarlanmasına olanak tanır.


Muz sarartma odalarının değişken performanslarına ilişkin uzmanlığı sayesinde Atlas Soğutma; ihtiyaçlara, şartlara ve mevcut alana bağlı olarak her müşteriye en iyi çözümü sunma garantisi verir. Otomasyon sisteminde ve tüm ekipmanlarda, gaz sızdırmaz özel üretim seksiyonel kapılar kullanıldı. Yalıtım için kullanılan kilitli sandviç paneller işletmeye büyük avantaj sağladı. Projede Atlas Soğutma’nın kendi tesislerinde üretilen Atlaspan paneller kullanıldı. Ayrıca test aşamasında projenin işletme kadrosuna otomasyon sistemi hakkında uzman ekibimiz tarafından eğitim verildi.

Yalnızca yüksek kaliteli malzeme ve ekipman kullanan Atlas Soğutma, projelerde kurulumunu gerçekleştirdiği muz sarartma ve olgunlaştırma odaları minimum bakım gerektirir. Servis ve bakım gereksinimlerinde ise tüm ana bileşenlere kolayca erişim sağlanacak şekilde tasarım sağlar.